top of page

İYİ HAYAT ATÖLYE

ÇALIŞMALARI

Kendinle Dost olmak

be-511557_1920.jpg

Bu Atölye Çalışması, aşağıda yer alan konuları içerir. Tam günlük çalışma olarak sunulabildiği gibi, 1 ay boyunca haftada bir akşam 2 saatlik çalışmalar olmak üzere ayrı ayrı da sunulur.

Bu çalışmanın konuları;

☘ Kendimle arkadaş olmak

☘ Kendime merhamet etmek

☘ Olanı kabul etmek

☘ Hayatın neşesini yaşamak

Bu çalışmada;

☘ Kendimizi sorgulayacağımız minik testler yapacağız,

☘ Mantığımız ve duygularımız arasında ilişki kuracağız,

☘ Aralarda kendimizi dinleyeceğimiz meditatif çalışmalar yapacağız,

☘ Bazen yazarak kağıt kalem ile baş başa kalacağız,

☘ Yaşam sevincimizi arttıracak ihtiyaçlarımızı araştıracağız,

İçsel hedefler belirleyip, hayat yolculuğumuza destek olacak adımlar belirleyeceğiz

 

İçten dışa yenilenme arzumuza destek verecek bu atölye çalışmasına değişikliğin vakti geldi diyen, “gelecekteki ben” için hazırlık yapmak isteyen, atılım yapmak için ilham arayan, farklı sonuçlar yaratmak isteyen, kendi kaynakları ile buluşmayı arzulayan, meraklı ve kabullenici olmayı içine sindiren herkes katılabilir.

1 günlük ya da her hafta aynı günün akşamı 2 saat olmak üzere 1 ay süre içinde 4 kere düzenlenen bir çalışmadır.

Kendini Duymak

IMG_20190414_135833_746.jpg

☘ İşler yolunda gitmediğinde, değişim anlarında içimizden nasıl sesler yükselir.

☘ Kendimize nasıl hikayeler anlatıyoruz? Hangi hikayelere takılı kalıyoruz?

☘ Hayatı nasıl bir bilinçle yaşıyoruz?

☘ Kendimizi nasıl yargılıyoruz?

☘ Bu yükselen sesleri duyduğumuzda acaba üzerimizde nasıl bir etki yaratıyoruz?

☘ Bunları söylerken kendi ihtiyaçlarımızı farkında mıyız?

☘ İhtiyaçlarımızı karşılamak konusunda başkalarına gösterdiğimiz şefkati kendimize gösterebiliyor muyuz?

Hepimiz için ayrı olan bu iç sesi ve ona nasıl şefkatle yaklaşacağımızı keşfedeceğimiz bir atölye çalışmasıdır. Sessiz ortamlar yaratır, içe döner ve kendimizi dinleriz. Yazarız, paylaşırız, çizeriz, boyarız. İhtiyaçlarımızı keşfeder, onları karşılamak ve yaşam sevincimizi desteklemek için yollar buluruz.

1 tam gün ya da 2-3 saat olarak düzenlenir.

Güçlü Yönlerin Keşfi

Gülfem_kelebek.JPG

Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki kişinin potansiyelini daha fazla ortaya çıkarabilmesi ,sahip olduğu en iyi özelliklerini hayatta daha fazla yaşayabilmesi ile ilgili.

“Kendini Gerçekleştirmek” ne büyük bir laf gelir, değil mi? Oysa ki, hepimizin istediği tatmin olmuş bir yaşam sürmenin meyvesidir bu deneyim. Kendine ait değerlerinden, güçlü yönlerinden yola çıkarak onları daha fazla yaşadığında bu tatmin duygusuna yaklaşırsın. Tatmini yakaladıkça güçlükler kolaylaşır, yerini başarıya bırakır. Güçlü yönler ve değerlerin keşfi ile yakaladığın başarı kendi başarı tanımındır. Hedeflerini de o yönde koyarsın.

Yaşamda mutluluğu daha fazla deneyimlemek için bu verimli döngüyü, güçlü yönlerin ve değerlerinin keşfi ile başlatabilirsin.

Güçlü Yönlerin Keşfi Atölye Çalışması, Güçlü Yönler ve Değerlerin keşfi ile ilgilidir. Atölyeye katılmış olanlar kendi yaşam hedefleri için ip uçları elde eder, onları hayatta daha fazla yaşamak üzere yollar belirlerler.

2-3 saatlik bir çalışmadır.

Elementleri Onurlandırma

Gyan Mudra

Kadim bilgiler evrenin, dünyanın ve insanın 4 element yani, Ateş, Hava, Toprak ve Su’nun   

birleşimiyle oluştuğunu söyler.  Bu dört element 4 temel enerjiyi temsil eder. Bu 4 enerjinin birbirleriyle uyumu ve dengesi yaşam için önemlidir.

Elementleri onurlandırdığımız bu çalışmada kendi dünyamızı bu 4 elementin enerjileriyle bütünsel olarak değerlendiririz. 

☘ Ruhsal, zihinsel, fiziksel ve duygusal olarak ne yaşıyoruz?

☘ Bu enerji alanları birbirini nasıl etkiliyor?

☘ Tatmini daha fazla deneyimlediğim yaşam nasıl olurdu?

☘ Yaşamda tatmini sağlamak üzere hangi alana odak koymalıyım?

☘ Kararlılığımı koruyarak nasıl ilerlerim?

Bu sorulara yanıt olabilecek ilhamı bulmaya çalıştığımız bir atölyedir. 

İçimize döndüğümüz, kendimizi değerlendirdiğimiz gibi başkalarını da kalpten dinleyerek alan tuttuğumuz, ilham alıp verdiğimiz, bir atölyedir.

Her atölyede olduğu gibi bu atölyede de kendimize şefkati elden bırakmadan değerlendirmelerimizi yaparız. Yaşam yolculuğumuza yeni boyutlar katarak ilerlemeyi hedefleriz.

Atölye Çalışmasına katılanlar, keşiflerini ve deneyimlerini daha ileri götürmek isterlerse kendilerine sunacağım avantajlı koçluk paketlerinden faydalanabilirler.

Daha detaylı bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz

Değerli Ebeveyn

Image by John-Mark Smith

Bizi biz yapan değerlerimizi daha fazla yaşayabilmek için yaşamlarımızı bilinçli ya da bilinçsiz olarak yönlendiririz. Yapılan araştırmalar gösteriyorki, kişi kendi değeri ile var olabiliyorsa, hayatına dair tatmin ve doğal olarak memnuniyet seviyesi yükseliyor.

Bu araştırmalara kadar gitmeden üzerinde düşündüğümüzde, kendi tecrübelerimiz de bize aynı şeyi söyler. Ancak aile olduktan sonra bireysel değerlerin öncelik sıraları ailenin diğer bireyleri ile çatışabilir. Anne, baba ve çocuklar hepsi biricik ve kendine hastır. O zaman ebeveyn olarak nasıl bir yaklaşım birlikte ve aile olmanın tadına vararak yaşamamızı mümkün kılar?

Değerli Ebeveyn Atölye Çalışması, kendi değerlerimiz ve çocuğumuzla yaşamak istediğimiz değerler üzerine eğildiğimiz bir Atölyedir. Çatışmaları yönetmek, farklılıklarımızla “Biz”i yaşamak için pratik bilgiler sunar.

3 saatlik bu çalışmada bilinçaltımızı bir kaynak olarak kullanmamıza olanak veren fotoğraflar, boyalar, renkli malzemeler bize eşlik eder.

Atölye Çalışmasına katılanlar, keşiflerini ve deneyimlerini daha ileri götürmek be birebir çalışmak isterlerse kendilerine sunacağım avantajlı koçluk paketlerinden faydalanabilirler.

Daha detaylı bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz

bottom of page