top of page

HAKKIMDA

Zeynep Berkol

Yaşamında dengeyi kurmak, sahip olduğu kaynakları hedefleri doğrultusunda hayata geçirmek isteyen gençler, kadınlar ve erkeklerle çalışıyorum.

Benim için yaşam sevinci, kişinin kendine ait yetenekleri, değerleri ve güçlü yönleri ile bağlantı kurmasıdır. Mutlu ve tatmin dolu bir yaşam için sıçrama taşı ise, kişinin kendine gösterdiği özendir. Bu özenin temeli ise kendine gerçek bir dost olup, şefkatle yaklaşmak, kendini kabul etmek ve içindeki doğal neşeyi yaşamak için kendine izin vermektir.

Bunları yaşam yolculuğumdaki deneyimlerimle öğrendim. Aşağıda bu yolculuğu sizinle paylaşmak istiyorum.

2006 yılında iş yaşantımın rotası, uzun yıllar çalıştığım bankacılık sektöründen emekli olunca değişti.  Bu yeni yolculuğumun başında kendime sorduğum ve bana ışık tutan en güzel soru “Geçen yıllar içinde neyi severek yaptım?” sorusuydu. Böylece, geçmişte banka içinde verdiğim eğitimlerin, aslında ilham alma ve ilham verme değerlerimi desteklediğini ve bana coşku kattığını keşfettim. Çünkü yaşam benim için paylaştıkça zenginleşir.

 

Eğitim sektöründe kariyerime devam ederken, bilgimi, deneyimlerimi anlattıkça, doğal olarak kendimle ilgili de bir çok keşif yaptım ve yeni şeyler öğrendim.

 

Yolculuğumun bu kısmında, yaşam koşuşturmasının içinde “meditasyon” derinleşmemde, yolumu bulmamda, benim için en kullanışlı araç oldu.

 

Bununla birlikte 2013 yılında koçluk mesleğine Co-Active Traning  Institute-CTI ile adım attım. Koçluğun hayatı kolaylaştırdığı, beslediği ve kişilerin kaynakları ile kavuşmasını sağladığını gördüm. Sonrasında aldığım; ORSC Takım Koçluğu Temel Esaslar Modülü, Flow Coaching Ebeveyn Koçluğu Eğitimleri danışanlarımla iş-yaşam dengesi konusunda çalışmalarımda bana çok destek verdi. Bununla birlikte, gerek yaşamım gerekse koçluğumda yaratıcılığımı ve kendi içsel dönüşümü körükleyen, FLOW Coaching International ACTP Programında tanıştığım Sanat Terapi araçları ve sonrasında semboller, arketipler, eril dişil enerjiler ile zengin araçlar sunan JUNGIAN Coaching School kendi koçluk tarzımın oluşmasında etken oldu.

Geçmişte koçluk okullarında yapmış olduğum program liderliğinden güç alarak koçların yetkinliklerini ve kendi koçluk tarzlarını bulmasını destekleyen, Vicdan Merter ile oluşturduğum BOOST Mentor Koçluk Programını sunuyorum.

Genç Kadınların kendilerine anlamlı bir gelecek vizyonu yaratarak iş yaşamlarını sürdürebilir kılmalarına destek veren "Benim Yolum" ve iyi bir hayat için vakti geldi diyenlere “Hayatını Yenile” koçluk programlarını sunuyorum.

 

Kişisel liderliği destekleyen “İyi Hayat Atölyesi” etkinlikleri ise, benim akışımın vazgeçilmezlerinden.

 

Bağ kurmanın anlamını bana öğreten bir kız çocuğu annesiyim.

Bu sayfayı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Haydi keşfe devam edin.

bottom of page