top of page

İÇSEL ÇALIŞMALAR VE MEDİTASYON

Hergün daha mutlu ve hayata daha bağlı hissedin

deniz yoluyla Meditasyon

Odaklanma, günümüz modern hayatın en büyük zorluklarından birisi. Dur durak bilmeyen koşturan zihin bu becerisini neredeyse yitirdi. Oysa çözümler üretmek yani yaratıcılık, zihnimizin yapısıyla, onun dinginliği ile doğrudan orantılıdır. Alışkanlıklarımız bize kolaylık sağlasa da, bir diğer yönden sürekli aynılık yaşamın değişkenliği içinde bazı konularda tıkanmamıza sebep olabilir. Farklı bakış açılarını yaratabileceğimiz bir zemine ihtiyaç duyarız.

Bu zemin dinginlikle var olur. Bir an olsun durmakla, İçine dönüp bakmakla başlar. En güzel sorusu ise şu anda ben de neler oluyor? Bir yere ulaşmak istiyorsanız nasıl ki haritada ilk önce nerede olduğumuzu bilmeniz gerekiyorsa, “Ben şu an nasılım?, Ne hissediyorum? ve Ne seçiyorum?” sorularının cevabını da en iyi sessizlik içinde, kendimiz ile bağlantı kurarak verebiliyoruz.

Meditasyon bir pratiktir ve bu pratik zihnin dinginleşmesini, odaklanmanı, farklı bakış açıları oluşturmayı destekler. Değişken dünyada stresimizi yönetip, zor durumlarla başa çıkarken bilinçli seçimler yapmamızı destekler.

☘ Bazen hafta sonları bezen de iş sonrası 1 saatlik meditasyonlar

☘ Mindfulness nefes ve beden farkındalığı pratikleri,

☘ İçseslere şefkatle yaklaşma pratikleri

☘ Bedensel, zihinsel ve ruhsal enerjileri destekleyen Çakra Meditasyonları,

☘ Doğanın enerjisini kullandığımız “Elementleri Onurlandırma” Meditasyonları

☘ Deeksha meditasyonu

bottom of page